BJ okna s.r.o.

Plastová okna a balkónové dveře Typy oken a balkonových dveří Typy skel Okenní kliky Kování MACO MULTI-TREND Dveře Dveřní výplně Kování domovních dveří Příslušenství Údržba oken a dveří Rosení oken a větrání

Napište nám
Vaše jméno a příjmení:
Vaše e-mailová adresa:
Váš dotaz/zpráva:


Aktuality

10.2.2016 - Nové kování PAS na odsuvných dveřích
Od začátku roku 2016 je standardně dodáváno na všech našich paralelně-odsuvných dveřích nové nové kování PAS od společnosti MACO.
.
Toto kování revolučně spojuje moderní mechanické díly s pneumatickým pohonem, který velice usnadňuje manipulaci. Zejména u velkých a těžkých prvků umožňuje snadné ovládání do té míry, že je zvládne i menší dítě či starší senior. Zároveň je zde integrován i způsob větrání, který v otevřeném stavu splňuje podmínky uzavřeného křídla z hlediska bezpečnosti.

10.6.2014 - Nové kování MACO MULTI-MATIC
Nové kování MACO MULTI-MATIC již standardně na všech našich oknech.
.
Od 10.6.2014 začala naše společnost kovat veškerá okna a balkónové dveře novým kováním MACO MULTI-MATIC, které je formulí 1 ve svém oboru a to za cenu doposud používaného kování Maco Multi-Trend. Nové kování MACO MULTI-MATIC přináší mimo moderního vzhledu i technické novinky zvyšující komfort užívání. Jedná se o nový revoluční systém mikroventilace intergrovaný přímo do kování, přidání dalšího zavíracího bodu v místě horního pantu, u standardního provedení vždy jeden bezpečnostní uzavírací bod v kritickém místě a možnost jednoduché úpravy pro podstatné zvýšení bezpečnosti.

20.11.2012 - SOFTLINE 82 - Profilový systém budoucnosti

Podrobné informace a cenové nabídky žádejte u našich obchodních zástupců.
.
SOFTLINE 82

* Nejmodernější profilový systém spojující široké konstrukční možnosti 70mm
systémů s vysokými tepelně-izolačními vlastnostmi 90mm systémů.
* Vhodný pro budovy s nízkou energetickou náročností a pasivní domy.
* 7 komorový profil s tloušťkou stěn dle třídy A podle ČSN EN 12 608.
* Stavební hloubka 82mm
* 3 roviny těsnění u nás ve volitelné barvě černé, šedé nebo okrové.
* Součinitel prostupu tepla vlastních profilů Uf = 0,92-1,1 W/(m².K).
* Rozsah zasklení 24-52mm umožnuje osazení extrémními tloušťkami skla,
hladkých výplní a u nás i 40mm lamelovou výplní o Up = 1,15 W/(m².K).
* Standardní zasklení trojsklem se součinitelem prostupu tepla
Ug = 0,5 W/(m².K) u nás s teplým nerezovým rámečkem CHromatech Plus
o hodnotě ψ = 0,048 W/m °K jehož tepelná roztažnost je téměř shodná s
tepelnou roztažností skla.
* Součinitel prostupu tepla celého okna Uw = 0,75 W/(m².K).
* Zvětšená hloubka zasklení do zasklívací drážky 25mm u nás nejen u
otvíravých ale i pevně zasklených prvků splňuje doporučený požadavek na
nejnižší vnitřní povrchovou teplotu dle Z1(2012) ČSN 73 0540-2(2011).
* Pro vyšší stabilitu nebo bezpečnostní kování třídy WK1 a WK2 lze použít
tvarované kovové vyztužení.
* Jednotný vzhled zapadající do řady doposud používaných profilových
systémů Softline 58, Softline 70 a Alphaline 90.
* Bezolovnatá technologie výroby profilů a možnost recyklovat výrobky z 98%
výrazně přispívá k ochraně životního prostředí.

10.10.2011 - Nový podkladní profil PP 210 THKI
Od začátku října 2011 začala naše firma standardně montovat na všechny okna nový podkladní profil s označením PP 210 THKI, který podstatně zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti v oblasti připojení parapetů.
Uvedený profil využívá celou řadu inovativních technologických řešení zlepšující jak jeho technické tak hlavně tepelně-izolační vlastnosti. Diky těmto zlepšením dosahuje koeficient tepelné propustnosti "U" hodnoty 0,874 W/m2K a výrazně tak přesahuje všechny na trhu standardně dodávané podkladní profily.

2.8.2011 - Domovní dveře - certifikát
S platností od 1.8.2011 obdržela naše firma nový certifikát na tepelně-izolační vlastnosti domovních dveří ze systému SOFTLINE 70. Hodnota Ud dosahuje až 0,97 W/(m2.K).

Certifikát pokrývá nové tři hodnoty zasklení:
1) S trojsklem 4-12-4-12-4 (Ug=0,7 W/(m2.K)) je hodnota Ud = 1,2 W/(m2.K)
2) S trojsklem 4-14-4-14-4 (Ug=0,6 W/(m2.K)) je hodnota Ud = 1,1 W/(m2.K)
1) S INTERM SPORO EXTRA (Ug=0,4 W/(m2.K)) je hodnota Ud = 0,97 W/(m2.K)

. 9.2.2010 - Zelená úsporám
Jako pomoc našim zákazníkům, kteří hodlají využít dotace z Fondu životního prostředí "Zelená úsporám" zde uvádíme SVT všech námi registrovaných výrobků a zároveň kopii osvědčení o registraci naší společnosti.

SVT 10704 - Plastové okno a balkonové dveře SOFTLINE 70 ECONOMY (Uw = 1,2 Wm2 K).
SVT 1861 - Plastové okno a balkonové dveře SOFTLINE 70 (Uw = 1,0 Wm2 K).
SVT 3364 - Plastové vchodové dveře SOFTLINE 70 (Uw = 1,6 wm2 K).
SVT 7430 - Plastové okno a balkonové dveře ALPHALINE 90 (Uw = 0,8 Wm2 K).

29.1.2010 - Povinné označování oken a dveří značkou CE od 1.2.2010
Naše společnost splnila dnem 27.1.2010 všechny povimosti vyplívající z normy ČSN/EN 14351-1 o označování svých výrobků značkou CE a vystavení evropského prohlášení o shodě dle Nařízení vlády 190/2002 Sb.
Na základě osvědčení CE-ZSTV-10-002 vydaném Zkušebnou stavebně-truhlářských výrobků MZLU Brno dne 12.ledna 2010 vystavila naše společnost evropské prohlášení o shodě č.01/2010 i na nejnovější výrobek "Plastové okno a balkonové dveře ALPHALINE 90 MD", čímž splnila veškeré požadavky vyplívající z normy ČSN/EN 14351-1 a NV 190/2002 Sb. o povinném označování svých výrobků značkou CE od 1.2.2010.

20.1.2009 - Zámkové vložky BSZ
Máte doma malé děti, které se občas doma zamknou, zabouchli jste si někdy dveře, aby jste pak zjistili, že ikdyž máte druhý klíč v kapse první zůstal zevnitř v zámku. Již nikdy nemusíte volat službu na otvírání dveří, stačí když si pořídíte zámkovou vložku s funkcí "BSZ" !!!!

A co je vlastně funkce "BSZ"? Jednoduše řečeno můžete odemknout i zamknout vložku druhým klíčem přesto, že máte již z jedné strany zastrčen klíč.

!!!!! ŽÁDEJTE U NAŠICH OBCHODNÍCH ZÁSTUPCŮ !!!!!

19.3.2008 - Historie plastových oken
V Německu, zemi původu plastových oken, byla nedávno uspořádána soutěž s cílem najít nejstarší fungující okno. Našlo se nedaleko Hamburku a pochází z roku 1968. Současné výrobky sice jen vzdáleně připomíná, ale pro určité potřeby je stále funkční.

První prototypy plastového okna byly vyvinuty téměř před půl stoletím a brzy poté se začaly používat ve stavebnictví. Podle aktuálních standardů se jednalo o opravdové unikáty. A proto byla vyhlášena soutěž,jejímž účelem bylo vypátrat staré svědky průkopnického vývoje oken, tedy budovy, kde jsou možná ještě dnes tato okna namontována. "Mimoto jsme chtěli zmíněnou soutěží vzbudit zájem o inovační obor a zároveň poukázat na proměny,kterými prošla technologie výroby oken v proběhu posledních desetiletích," zdůrazňuje organizátor Bernhard Helbing, předseda Sdružení výrobců oken a fasád.

Možná soutěž přispěje i k tomu, že se při demontáži starých plastových oken přece jen trochu poohlédneme zpět. Nabízí se šance shromáždit staré, již zapomenuté okenní konstrukce. Mohli bychom tak zájemcům nabídnout přehled o vývoji technologie plastových oken a o jejich různém řešení.

Významným zlomem na tehdejším trhu s okny byl vývoj "celoplastových prefabrikovaných oken" (tak byla kdysi označována). Mimochodem již tehdy výrobci v reklamě používali termín "nevyžadující údržbu". Právě tato nadčasová vlastnost umělohmotného materiálu PVC přispěla k tomu, že v současné době mají plastová okna podíl na německém trhu přibližně 55%.

Návrháři systému "drážka v plastu" se tehdy orientovali podle vzhledu hliníkových konstrukcí s provedením v lícní ploše. Jednokomorová konstrukce s vylisovanou okapnicí se na základě konstrukční hloubky 70mm a solidní tloušťky stěn 4-5mm obejde zcela bez vyztužení dřevěnými nebo ocelovými profily.

Speciální zasklení údajně mělo přispět ke stabilitě. Původní jednoduché zasklení bylo zatmeleno v drážce, spára mezi sklem a okenním profilem byla utěsněna dodatečně. Jednalo se o zcela ranou podobu okenní konstrukce. Ovládání okna bylo obouruční, otvíravé a sklopné kování dodala firma Sigenia-Aubi. Další zvláštností bylo opracování svařovaných rohů. Neměly, tak jako dnes, začištěnou drážku v rohu, ale převýšený svar byl podle tehdejších zvyklostí v licní ploše odstraněn, rohové části byly pracně zbroušeny a uhlazeny.

Protože se u "celoplastových prefabrikovaných oken" jedná o jeden z nejstarších zachovaných stavebních prvků z umělé hmoty, projevilo o něj zájem Muzeum umělých hmot Troisdorf. Jeden exemplář nastoupí po předání cen cestu do Porýní a do budoucna obohatí muzejní sbírku o další pozoruhodný exponát.

Informační buletin VEKA
2.března 2008

BJ okna s.r.o., Sladkovského 807/53A, 779 00 Olomouc, tel.: +420 585 152 380, e-mail: info@bjokna.cz